Süheyl Batum’dan Dursun Özbek’e eleştiri! ‘Stadımızı eşkıyalar bastı’

Galatasaray Kulübü’nün başkan adaylarından Süheyl Batum ve yönetim listesindeki isimler, göreve gelmeleri durumunda yapılacak projeleri tanıttı. Süheyl Batum, Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylara değindi.

Derbide yaşanan olaylar nedeniyle sunumda değişikliğe gittiklerini belirten Süheyl Batum, “Bugün farklı bir sunum yapmak istiyorduk ama dün geceki olayların ardından bunu değiştirdik” dedi.

Süheyl Batum derbinin ardından Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un stadyumdaki kutlamaları ve saha içerisindeki gerilime dair şu sözleri dile getirdi:

“Dün akşam hepimiz için çok önemli, Türk futbolu için, dünya futbolu için, adalet için, hukuk için, ahlak için, etik kurallar için çok önemli ve üzücü bir geceydi. Tabii ki ezeli rakibimize kaybetmek bizi üzdü. Biz şampiyon olacağız ama dün gece çok daha üzücü bir olay oldu. Bugün doğum gününü kutladığınız Ali Sami Yen’in adını taşıyan stadımızı eşkıyalar bastı. Bir gerçek ortaya çıktı. Dursun Özbek yönetimi, bu kulübü kolayca dokunulabilir bir kulüp haline dönüştürdü. Önce Erden Timur’la başladı olay. Bir kişi açık açık tehdit etti. Buna karşı ne yapıldığını sorduk, ‘Siz yapamıyorsanız biz yapalım’ dedik, avukatları seferber ettik. Bize ‘Merak etmeyin, biz hallediyoruz’ dediler. Sonra başkana ‘orası, burası oynuyor’ dediler, camiaya inanılmaz hakaretler ettiler. Kurucu başkanımız Ali Sami Yen’e bir genel kurul toplantısında alenen küfürlü tezahürat yaptılar, başkan denilen kişi de buna alkış tuttu. Bu kabul edilebilir bir şey değildi ama dün daha da kötüsünü yaptılar. Evimizi bastılar.”

Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal’a dikkat çeken Süheyl Batum, “Fenerbahçe teknik direktörünün oğlu olduğu söylenen kişi ve yanındakiler, Ali Sami Yen isminin olduğu yerde stat müdürünü darp ettiler. Bu ahlaksızlıktır. Gereği yapılması gerekir. Bu yönetim yapmazsa, biz yapacağız” açıklamasını yaptı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’la ilgili konuşan Süheyl Batum şu ifadeleri kullandı:

“Ali Koç, bu kulübün göz bebeği olan genel sekretere (Eray Yazgan), ‘Bana bak çık buradan yoksa dayak yersin’ dedi. Bu bir tehdittir. Göstere göstere bunu söyledi. Hulusi Belgü denilen adam stat sorumlusuna arkadan yumruk attı. Evimize, mabedimize girip saldırdılar, darp ettiler. Bunların tümü suçtur. Galatasaray Kulübünün başkanı ‘Ali Bey, erkeksen gel, ben burada seni bekliyorum’ dedi. Böyle bir şey olabilir mi? Cumhuriyet kahvesinde arkadaşını düelloya mı çağırıyorsun? Sen Galatasaray başkanısın, senin mabedine saldırmışlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir